WOLVES YAPI

Wolves Hayvancılık

Büyükbaş hayvan besisi ülkemizde yaygın olarak yapılmaktadır. Sığır besisi yapan işletmeler, kısa ve orta süreli besi programları uygularlar. Wolves çiftliğinin amacı, az hayvandan sağlıksız ve fazla hayvan üretmek değil, uygun bakım ve besleme ile yüksek randımanlı, kaliteli et elde etmektir. Sığır besisinde uygun program şudur diyerek besiciliğe başlamadık. Mevsime, yem durumuna, ekonomik durumuna, ahırın büyüklüğüne ve mera durumuna göre program hazırladık.

Besiye alınacak büyükbaş hayvanların; geniş ve derin vücutlu, ince kemikli, narin başlı ve az gerdanlı, ağız yapısı büyük, dudaklar kalın, boynuzlar kısa, ince; gözler belirgin, bakışlar canlı gibi özelliklerine dikkat ettik.

Wolves çiftliğinin amacı, kısa süreli besi programlarında; kemik gelişimini tamamlamış, ancak besisini almamış zayıf yapılı sığırlar alınarak 3-4 ay süreyle besleyip pembe renkli, yumuşak ve lezzetli etler üretmektir.

Orta süreli besi programlarında ise; iyi kondisyonlu, büyüme çağında olan erkek dana 4-6 ay beslenip, bonfile, pirzola ve rosto gibi değerli etler elde etmektir.

Et sığırcılığı yapan çiftliğimiz bu özellikler yanında, diğer bir konu olan hayvanların sağlığı ve tüketicinin de sağlığını da düşünmesidir. Yem tüketiminde hayvanlardan daha fazla ürün elde etmek için doping etkisi yapacak hiç bir ilave katkı maddesi kullanmamaktadır. Tüketilen yemlerin içeriğinde buğday, arpa, mısır, kanola, soya küspesi, pamuk tohumu küspesi, ayçiçeği küspesi, yulaf kavuzu, buğday kepeği, keçiboynuzu, tuz, vitamin karması, melas, kalsiyum fosfat gibi sıralanabilir. Çiftliğimiz tamamen doğal yemlik ürünleri tercih ederek, kaliteli hayvanlar üretmektedir.

Çiftliğimizin için önemli olan az hayvandan sağlıklı doğal yaşama uygun doğal ürünler olmasıdır.

Çiftliğimizden Resimler

Exit mobile version