WOLVES YAPI

Wolves Tarım

Zeytin, ülkemiz ekonomisinde en önemli tarımsal ürünler içerisinde yer almaktadır. Birçok araştırmada zeytin ve zeytinyağının kalp sağlığı açısından en yararlı besinlerin başında geldiği bilinmektedir. Zeytinyağının içerisinde bulunan E vitamini vücudu kansere karşı koruyucu etkide bulunmaktadır. Ayrıca A, D, E, K vitaminleri ile kalsiyum, fosfor, potasyum, kükürt, magnezyum, az miktarda demir, bakır, manganez gibi mineraller kemik gelişimini sağlamaktadır. İnsan beslenmesinde vazgeçilmez bir besindir. Wolves Çiftliği olarak ülkemizde bulunan bu değerli tarım ürününü, özenle yetiştirip, sağlıklı bir şekilde el değmeden hijyenik ortamlarda işleyip kahvaltı sofralarımıza zeytin ve zeytinyağı olarak getirmek en önemli görevlerimiz arasındadır.

Wolves Çifliğimiz’de ziraat mühendislerimizin kontrollerinde, büyükbaş hayvanlarımızın ihtiyacı olan buğday, arpa, yonca ve saman üretimi yapılmaktadır. Ürünler çiftliğimizde yetiştirilip dışardan alınmamaktadır.
Buğday, arpa tek yıllık bir bitki olup, her türlü iklim ve toprak koşullarında yetişebilecek çok sayıda çeşitlere sahip olması nedeniyle, dünyanın hemen her tarafında yetiştirilmektedir. Buğday gerek dünyada; gerekse ülkemizde en fazla üretilen tarım ürünüdür.
Türkiye’nin toplam ekili tarla alanı içinde %48 ile buğday ve %19,9 ile arpa ekimi en fazla yapılan ürünlerdir. Tarla ürünleri üretimi içinde buğday üretimi (%29,8) ilk sırada, %26,4 ile arpa ikinci sırada yer almaktadır.
Yonca önemli bir yem bitkisidir. Otlatılmaya da oldukça dayanıklıdır. Bu nedenle meraların ıslahında diğer bitkilerle karışıma giren ve meranın kalitesini arttıran bir bitkidir. Ahır besiciliğinde et ve süt verimini %30 lara kadar arttıran ve yem bitkileri içerisinde en çok besleyicilik değeri olan yoncanın içerisinde 10 kadar vitamin de vardır.
Wolves çiftliği olarak hayvanlarımızın sağlıklı ve doğal beslenmesi için gerekli olan arpa, buğday ve yoncanın üretimi çifliğimizde özenle yetiştirilmektedir. Kış için bunların depolanması, buğday ve arpanın saplarından saman olarak üretilmesi yapılarak, hayvanlarımızın doğal ve sağlıklı ortamlarda yemlenmesine özen gösterilmektedir.

Çiftliğimizden Resimler

Exit mobile version